Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104
18.01.2016 / 15:21
Планово-технічне обслуговування
Планово-технічне обслуговування (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникнення аварійних ситуацій і ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Отже ПТО проводиться для Вашої безпеки.
Слюсар виконує технічне обслуговування газової колонки Слюсар виконує технічне обслуговування газової колонки ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Роботи проводяться відповідно до «Положення про технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, затвердженого Наказом ДАХК «Укргаз» від 30.07.1997 р. № 35.

Як проводиться ПТО

ПАТ "Дніпрогаз" заздалегідь повідомляє мешканців багатоквартирних будинків про проведення ПТО, розміщуючи оголошення на інформаційних дошках поряд з під’їздами та на своєму офіційному сайті.

Роботи з ПТО виконує служба з експлуатації та технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання житлових та громадських будівель, підприємств. Працівники служби обстежують на щільність внутрішньобудинкові газопроводи, газові прилади та апарати (за допомогою мильної емульсії або приладовим методом), при виявлені витоків газу - їх ліквідують.

Під час проведення ПТО у помешканні також перевіряють:

  • відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та побудови приміщень вимогам проекту і діючих нормативних актів;
  • наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;
  • димові та вентиляційні канали на наявність тяги;
  • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

Крім цього, під час проведення ПТО служба має виконати роботи з:

  • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
  • розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
  • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;
  • дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

У процесі проведення ПТО працівники ПАТ «Дніпрогаз» та споживач газу повинні забезпечити усунення виявлених у ході ПТО несправностей. У випадку, якщо несправні газові прилади потребують ремонту або заміни, вони повинні бути відремонтовані (замінені) на справні або відключені від газопостачання.

По закінченню робіт представники газової компанії проводять із мешканцями інструктаж з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами.

Графіки виконання робіт на системі газопостачання можна переглянути у розділі "До уваги клієнтів".

Періодичність робіт

Які документи потрібно пред’явити

Які документи потрібно підписати