Контакт-центр 056-78-78-104
 
Контакт-центр 056-78-78-104
18.01.2016 / 13:22
Відновлення газопостачання
Як відновити газопостачання залежно від причин його припинення: строки, процедура, необхідні документи.
Планово-профілактичне обслуговування системи газопостачання Планово-профілактичне обслуговування системи газопостачання ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Причини припинення газопостачання

Газопостачання припиняється у разі:

  • проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання.

Про дату та час початку робіт, а також про їх тривалість ПАТ "Дніпрогаз" повідомляє Вас завчасно через засоби масової інформації та розміщує оголошення на інформаційних дошках поряд з під’їздами.

  • ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, усунення витоків газу, проведення ремонтно-відновних робіт.

Газопостачання відновлюється після повного закінчення робіт. Про це на інформаційних дошках поряд з під’їздами попередньо розміщуються відповідні оголошення.  

  • порушення Вами, як споживачем, строків сплати за надані послуги з газопостачання.

Вам надсилається письмове попередження. На оплату боргу дається 10 днів з дати отримання попередження (з позначкою про його вручення). Припинення газопостачання за несплату боргу не звільняє Вас від обов'язку сплатити заборгованість за фактично отримані послуги.

  • самовільне використання газу (під`єднання до системи газопостачання чи втручання в її роботу системи з метою відновлення газопостачання без узгодження з ПАТ "Дніпрогаз").

Постачання газу припиняється без попередження.

  • самовільне (без узгодження з ПАТ "Дніпрогаз") підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання.

Постачання газу припиняється без попередження.

  • зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо.

Постачання газу припиняється без попередження та не відновлюється до моменту погашення заборгованості за використаний Вами природний газ.

  • порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ), затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р.285, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації.
  • подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання (повне або часткове).

Письмова заява подається до ПАТ "Дніпрогаз" не пізніше, ніж за 7 днів до припинення газопостачання шляхом відключення опалювальних приладів і пристроїв та їх пломбування в установленому порядку.

Можлива ситуація, що відповідно до законодавства ПАТ "Дніпрогаз" не зможе надавати послуги з газопостачання через відсутність у Вас лічильника газу. Це станеться, якщо Ви відмовилися від встановлення лічильника газу безкоштовно та не встановили лічильник власним коштом у терміни, які зазначені у Законі України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року № 3533-VI. Детальніше про встановлення лічильника газу читайте у розділі «Як встановити лічильник газу».

Способи припинення газопостачання

Процедура відновлення газопостачання

Як відновити газопостачання після відключення за борги

Якщо газопостачання припинено через самовільне відновлення постачання газу

Якщо газопостачання припинено через самовільне приєднання до системи газопостачання

Відновлення газопостачання після підключення газового приладу чи пристрою без узгодження з ПАТ "Дніпрогаз"

Про пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, зняття інвентарних заглушок

У випадку порушення Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації, необхідно:

Якщо Ви відключені за власною заявою

Строки відновлення газопостачання

Вартість робіт з відновлення газопостачання