Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Прес-релізи

14.12.2018 / 10:59

З початку року у Дніпрі встановлено 20,3 тис. індивідуальних лічильників газу

З початку року у Дніпрі та Дніпровському районі встановлено 20,3 тис. індивідуальних приладів обліку газу. Оснащення лічильниками здійснюється в рамках Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Побутовий лічильник газу Побутовий лічильник газу

На сьогоднішній день «Дніпрогаз» спрямовує всі зусилля на встановлення лічильників споживачам Дніпра та Дніпровського району, які використовують газ для приготування їжі, тобто користуються лише газовими плитами. У Дніпрі та Дніпровському районі лічильниками газу оснащено домоволодіння близько 321 тис. абонентів, що становить 80% від загального числа споживачів компанії.

«Встановлення лічильників здійснюється в рамках інвестпрограми, яку затверджує державний регулятор, за кошти, виділені у вигляді тарифу на розподіл природного газу, - пояснює технічний директор «Дніпрогазу» Юрій Безпрозваний. – У поточному році обсяг фінансування на такі роботи, схвалений НКРЕКП, становить понад 33 млн. грн».

Згідно чинного законодавства споживачі газу повинні бути забезпечені приладами обліку до 1 січня 2021 року. Основна проблема, яка виникає в процесі оснащення лічильниками багатоповерхового житлового фонду пов’язана з відсутністю  доступу у газифіковані квартири. Деякі мешканці свідомо відмовляють у доступі для встановлення лічильників, тим самим перешкоджаючи виконанню державної програми.

Згідно до вимог Кодексу ГРМ, у разі відмови від встановлення лічильників фахівці газової компанії зобов'язані скласти Акт про порушення. При цьому важливо розуміти: якщо споживач не забезпечить встановлення лічильника за свої кошти до 1 січня 2021 року, згідно до вимог законодавства Оператор ГРМ буде зобов'язаний припинити розподіл газу на об'єкт без комерційного вузла обліку.

Довідка:

Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.