Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Пресрелізи

17.06.2020 / 10:46

З початку року у Дніпрі виявили майже 250 фактів незаконного споживання природного газу

За 5 місяців 2020 року у Дніпрі та Дніпровському районі спеціалістами АТ «Дніпрогаз» було зафіксовано майже 250 випадків незаконного споживання природного газу. Порушники завдали збитків на суму понад 2,3 млн грн.
Припинення незаконного споживання природного газу Припинення незаконного споживання природного газу

Завдяки використанню сучасного та високоточного обладнання фахівці «Дніпрогазу» впродовж поточного року виявили 248 фактів незаконного споживання блакитного палива. Майже 75% зафіксованих порушень пов’язані із втручанням в роботу побутових газових лічильників та самовільним відновленням газопостачання. Загальна сума завданих порушниками збитків склала понад 2,3 млн грн.

«При виявленні самовільного підключення до газових мереж Кодексом газорозподільних систем передбачено відшкодування завданих Оператору ГРМ збитків. Розмір подібних нарахувань може коливатися від 3,5 тис грн до 500 тис грн в залежності від конкретного виду порушень, - зазначає комерційний директор «Дніпрогазу» Ігор Маньковський. – Таким чином, незаконне споживання природного газу буде  в десятки разів дорожчим».

Незаконне втручання в роботу газових мереж та несанкціоноване споживання природного газу не тільки завдає суттєві збитки, але й несе величезний ризик для споживачів природного газу. Часто у місцях самовільних врізок у газопроводи спеціалісти «Дніпрогазу» виявляють витоки газу, які можуть призвести до аварій та вибухів.

За виявленими фактами незаконного відбору природного газу в АТ «Дніпрогаз» складають акти про порушення, проводять відключення споживачів та стягують заподіяні збитки, в тому числі у судовому порядку. Окрім суми збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі пошкодження лічильника - його вартість разом із встановленням.

Якщо Ви володієте інформацією про факти незаконного споживання газу, просимо повідомляти про це за телефоном «104», анонімність гарантується.  

Довідка:

АТ «Дніпрогаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території м. Дніпра та Дніпровського району.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис км газопроводів та понад 8 млн споживачів газу.

У 2019 році АТ «Дніпрогаз» доставило для 400 тис своїх клієнтів близько 800 млн кубометрів газу. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія, складає близько 5,5 тис км.