Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Пресрелізи

18.05.2018 / 13:14

З початку року ПАТ «Дніпрогаз» виявило близько 210 фактів несанкціонованого споживання газу

За 4 місяці 2018 року спеціалістами ПАТ «Дніпрогаз» було виявлено 209 фактів незаконного споживання газу. Порушники завдали державі збитків на суму близько 3,2 млн. грн.
У разі виявлення незаконного відбору газу спеціалісти проводять відключення несанкціонованих споживачів та стягують заподіяні державі збитки. У разі виявлення незаконного відбору газу спеціалісти проводять відключення несанкціонованих споживачів та стягують заподіяні державі збитки.

Завдяки використанню сучасного обладнання та техніки з початку року працівники «Дніпрогазу» зафіксували 209 фактів несанкціонованого споживання природного газу. Близько 60% зафіксованих порушень пов’язані із самовільним відновленням газопостачання після відключення.

Несанкціоноване споживання блакитного палива не лише наносить суттєві матеріальні збитки державі, але й загрожує здоров’ю та життю оточуючих мешканців, адже нелегальні підключення споживачів до газопроводу проводяться із грубим порушенням правил безпеки. Наприклад, в місцях самовільних врізок через нещільність з’єднання труб виникають витоки газу, що може призвести до вибухів.

«У разі виявлення крадіжок газу законодавством передбачено відшкодування споживачем завданих збитків. В залежності від розміру крадіжок у минулому році розмір таких компенсацій коливався від 3,5 тис. грн. до 358,2 тис. грн. Люди повинні розуміти, що розкрадання природного газу обійдеться в десятки разів дорожче, ніж його обліковане споживання», - говорить комерційний директор ПАТ «Дніпрогаз» Ігор Маньковський.

За виявленими фактами незаконного відбору газу спеціалісти компанії складають акти про порушення, проводять відключення несанкціонованих споживачів та стягують заподіяні державі збитки. Розмір компенсації розраховується відповідно до методики, передбаченої Кодексом ГРМ, та залежить від конкретного випадку, будь то врізання у газопровід, самовільне підключення чи втручання в роботу лічильника. Окрім суми збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі пошкодження лічильника - його вартість разом із встановленням.

Впродовж 2017 року газовики виявили 639 випадків несанкціонованого втручання в роботу газопроводів, які спричинили збитки на суму близько 15,2 млн. грн. Серед зазначеної кількості крадіжок зафіксовано 27 врізок до діючих газопроводів.

Якщо Ви володієте інформацією про факти незаконного споживання газу, просимо повідомити про це за телефоном «104». «Дніпрогаз» гарантує анонімність та грошову винагороду за підтверджені факти крадіжок газу.

Довідка:

ПАТ «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпро та Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч побутових споживачів, 3,7 тисяч промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.