Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Прес-релізи

29.12.2018 / 10:26

«Дніпрогаз» нагадує про правила безпечної експлуатації газових приладів під час новорічних свят

В осінньо-зимовий період ймовірність отруєння чадним газом при користуванні опалювальними газовими приладами суттєво зростає. Різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною нестабільної роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід.
Щасливих новорічних свят! Щасливих новорічних свят! ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Використання побутових газових приладів при різких перепадах барометричного тиску, зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру і рясних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових каналах, в тому числі і при роботі опалювальних газових приладів в нічний час. Не допускається використання морально застарілих, несправних опалювальних та водогрійних газових приладів, які не мають автоматики безпеки, газопальникових пристроїв, так як це призводить не тільки до завищення обсягів газоспоживання, а й до зниження рівня безпеки.

«Опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу (окису вуглецю), наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору і запаху. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено», - коментує технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний.

При сильних морозах і снігопадах власникам газифікованих житлових будинків і квартир рекомендується позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів (ДВК), очищати їх від снігу та льоду, а чергову (планову) перевірку і очистку каналів фахівцями (з оформленням акту придатності ДВК до експлуатації) забезпечувати в терміни, визначені Правилами безпеки систем газопостачання. Експлуатація димових каналів, оснащених шибером (заслінкою), при користуванні побутовими газовими приладами не допускається.

Статистика нещасних випадків при використанні природного газу в побуті свідчить, що причинами аварій в більшості випадків є самовільне втручання в систему газопостачання (в т. ч. заміна газових приладів) і недотримання правил безпеки. З початку року у Дніпрі та Дніпровському районі зафіксовано 4 аварії, пов'язані з використанням газу в побуті, в яких постраждали 9 осіб.

ПАТ «Дніпрогаз» звертається до всіх споживачів газу та нагадує: природний газ – це не тільки товар першої необхідності, але і джерело підвищеної небезпеки. Тому в ситуації, коли мова йде про безпеку людей, компроміси неприпустимі. Ми закликаємо всіх споживачів до співпраці, при наявності технічних порушень рекомендуємо їх усунути, не піддаючи ризику не лише власне здоров'я і життя, але і безпеку своїх сусідів. 

Щасливих новорічних свят!

Довідка:

Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

Джерело: