Контакт-центр 056 78-78-104
 
Контакт-центр 056 78-78-104
12.04.2017 / 09:04
Історія ПАТ "Дніпрогаз"
Історія газового господарства нашого міста бере свій початок 17 серпня 1957 року. В цей день Дніпропетровськ отримав природний газ з Шебелинського родовища.
Газорозподільна станція Газорозподільна станція ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Першими споживачами газу стали мешканці проспекту ім. Калініна та великі металургійні підприємства: Дніпропетровський трубний завод ім. Леніна і Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Петровського. При цьому старт «Дніпрогазу» був стрімким. Всього за кілька місяців у Дніпропетровську було введено в експлуатацію 52 кілометри газопроводів, газорозподільна станція і 6 газорозподільних пунктів. Природним газом було забезпечено понад 2 тисячі квартир та 7 опалювальних котелень.

Разом з функціонуванням Дирекції з будівництва газопроводів була створена контора з експлуатації газового господарства «Дніпропетровськгаз», яка пізніше була реорганізована в Управління по експлуатації газового господарства «Дніпрогаз».

У 1959 році вперше в СРСР впроваджується комплексна автоматизація та диспетчеризація опалювальних котелень. Таким чином, з кожних 10 опалювальних котелень вдалося звільнити близько 40 кочегарів. У 1966 році за заявкою «Дніпрогазу» Дніпропетровським державним університетом створено автоматичний плунжерний регулятор тиску газу. На жаль, його серійне виробництво не було організовано у зв'язку з раптовою смертю автора винаходу.

У 1977 році з допомогою КБ «Орбіта» в «Дніпрогазі» була вирішена проблема союзного значення - стиковка засобів телемеханіки з електронною обчислювальною технікою. Завдяки цьому в 1982 році АСУ була модернізована на базі більш ефективної ЕОМ «Іскра». Враховуючи значний досвід з обліку об'єму газу, наявність потужної метрологічної служби з урахуванням низки пропозицій «Дніпрогазу», «Укргаз» рекомендував колективу бути головним супровідником у розробці лічильників та витратомірів наступного покоління - ультразвукових. Спільно з АТ «Укрспецавтоматика», НДІ «Пьєзонекс» (м. Мінськ) створені побутові лічильники G4 і G6 та їх метрологічне забезпечення УРС-10, які внесені в Державний реєстр.

У березні 1994 року державне підприємство «Дніпрогаз» реорганізовано шляхом корпоратизації у ВАТ. У 1995 р. відділенням Фонду держмайна України по Дніпропетровській області було прийнято рішення про приватизацію підприємства. У другій половині 2006 року підприємство увійшло до складу компаній «ГАЗЕКС - Україна», що входить в газорозподільний холдинг ТОВ «ГАЗЕКС - Менеджмент» (Росія).

У серпні 2012 року відзначалося 55 років із дня подачі природного газу у місто Дніпропетровськ. Голубий вогник, запалений у домівках мешканців, за короткий час вніс зміни у вигляд міста та побут його трудівників. Зникли груди твердого палива із дворів будинків, димарі та труби опалювальних котелень, що коптять повітря. 

Для забезпечення сталого газопостачання правобережжя і лівобережжя міста, особливо в осінньо-зимовий період, ПАТ «Дніпрогаз» при взаємодії з Дніпропетровською облдержадміністрацією та Дніпропетровською міською радою здійснило в 2013 році комплекс робіт з реновації застарілого підземного газопроводу високого тиску діаметром 500 мм, протяжністю 1200 м в центральній частині міста по вул. Сєрова та вул. Ю. Словацького на ділянці від проспекту Пушкіна до Набережної річки Дніпро. Роботи виконувалися з ініціативи голови правління ПАТ «Дніпрогаз» Френкеля Ю.Д. безтраншейним методом, за німецькою технологією «PRIMUS LINE» з укладанням полімерно-кевларового рукава всередині ремонтованої ділянки газопроводу, за рахунок коштів акціонерів. Санація газопроводу протяжністю понад кілометр (вартістю близько 11 млн. грн.) проводилася вперше не тільки на Україні, але і в світовій практиці.

Завдяки співробітникам ПАТ «Дніпрогаз» у Дніпропетровську стабільно працює промисловість, має розвиток соціально-побутова сфера, стабільно тепло у домівках мешканців одного із найбільших міст України.

За 55 років свого становлення ПАТ «Дніпрогаз» є чим пишатися: на підприємстві протягом усіх років працюють висококваліфіковані кадри, безупинно удосконалюються технології виробництва, зберігаються та помножуються найкращі трудові та культурні традиції колективу, котрими завжди була багата газова галузь.