Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

11.01.2018 / 10:00

Встановлення лічильників газу у Дніпрі здійснюється на підставі сформованих графіків

Наприкінці минулого року до ПАТ «Дніпрогаз» почастішали звернення споживачів газу щодо встановлення індивідуальних лічильників. Клієнти компанії подають до центрів обслуговування письмові заяви з метою прискорити процес встановлення приладів обліку газу у своїх помешканнях.
Побутовий лічильник газу Побутовий лічильник газу ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Така активність містян пов’язана з низкою телесюжетів, які були показані в ефірі телеканалів у грудні 2017 року. У цих сюжетах журналісти закликали побутових споживачів встигнути подати заяву до газової компанії про встановлення поквартирних лічильників, адже згідно до вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» з 1 січня 2018 року газопостачання в Україні буде здійснюватись лише за умови приладового обліку. Однак інформація з цього приводу була подана некоректно, що спричинило лише збільшення черг та соціальну напругу. 

На сьогоднішній день встановлення лічильників газу залишається пріоритетним напрямком роботи ПАТ «Дніпрогаз». У рамках інвестиційної програми, затвердженої НКРЕКП, за кошти, виділені у вигляді тарифу на розподіл природного газу, здійснюється встановлення як загальнобудинкових, так і індивідуальних приладів обліку силами підрядних організацій, які мають відповідні ліцензії та дозволи, на підставі договірних відносин. Перелік адрес, за якими будуть встановлені будинкові та індивідуальні лічильники, також затверджується держрегулятором.

На початку минулого року держрегулятор переглянув та затвердив перелік адрес багатоповерхового житлового фонду, за якими передбачається встановлення загальнобудинкових приладів обліку газу. Якщо адреси Вашого будинку немає у зазначеному переліку, Вам будуть встановлені індивідуальні лічильники. Щоп’ятниці на сайті підприємства у розділі «До уваги клієнтів» оприлюднюється графік робіт на системі газопостачання міста на наступний тиждень, де споживачі можуть дізнатись, за якими адресами та які саме роботи будуть проводитись. 

Акцентуємо Вашу увагу, що встановлення лічильників здійснюється силами підрядних організацій за сформованими на підприємстві графіками, отже подання письмових заяв стосовно цього питання є недоцільним та ніяким чином не прискорить процес встановлення.

Додатково інформуємо, що Законопроект № 5722-д про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу, схваленого Верховною Радою 21 грудня 2017 року, не підписаний Президентом та не оприлюднений, отже на даному етапі не є чинним.