Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

02.07.2018 / 14:40

«Укртрансгаз» завищив заборгованість «Дніпрогазу» за послуги балансування більш ніж у 4 рази

Оператор ГТС ПрАТ «Укртрансгаз» намагається у судовому порядку стягнути з ПАТ «Дніпрогаз» понад 333 млн. грн. за газ, якій був спожитий місцевими підприємствами теплової енергетики. До цього часу «Укртрансгаз» не надав компанії фактичну інформацію про постачальника цього газу.
Протягом зазначених опалювальних сезонів «Нафтогаз України» не підписує із підприємствами ТКЕ Дніпра акти приймання-передачі на фактично спожитий ними газ. Протягом зазначених опалювальних сезонів «Нафтогаз України» не підписує із підприємствами ТКЕ Дніпра акти приймання-передачі на фактично спожитий ними газ.

18 червня 2018 року «Дніпрогаз» отримав від ПрАТ «Укртрансгаз» судовий позов на суму понад 333 млн. грн. У цю суму входить начебто заборгованість «Дніпрогазу» за послуги балансування у розмірі 259,8 млн. грн. та пені і штрафи (близько 73,2 млн. грн.). Однак реальна та документально підтверджена заборгованість перед Оператором ГТС за даними спеціалістів «Дніпрогазу» на 31.12.2017 р. складає 79,4 млн. грн.

Фактично «Укртрансгаз» прагне через суд стягнути з «Дніпрогазу» вартість газу, який був поставлений і спожитий підприємствами ТКЕ впродовж опалювальних періодів 2016-2018 років. Слід зазначити, що за дорученням Уряду єдиним постачальником газу для підприємств ТКЕ є НАК «Нафтогаз України». Проте на сьогоднішній день Оператор ГТС не надав «Дніпрогазу» інформацію щодо постачальника цього газу.

Окрім цього, вартість газу для послуг балансування від «Укртрансгазу» перевищує встановлену Кабміном ціну газу для ТКЕ більше ніж у два рази. «Укртрансгаз» свідомо завищує вартість газу для ТКЕ, видаючи його як газ, закуплений для послуг балансування.

«Такий механізм дій свідчить про те, що «Укртрансгаз» повністю залежить від материнської компанії НАК «Нафтогаз» та не в змозі повноцінно виконувати функції Оператора ГТС. Внаслідок цього заборгованість за послуги  балансування неправомірно виставляється іншим учасникам газового ринку. Ми вважаємо це неприпустимим та маємо чіткий намір відстоювати свою правоту у суді», - зазначив комерційний директор «Дніпрогазу» Ігор Маньковский. 

Протягом зазначених опалювальних сезонів «Нафтогаз України» не підписує із підприємствами ТКЕ Дніпра акти приймання-передачі на фактично спожитий ними газ. Без складання таких актів газ не враховується як поставлений «Нафтогазом», отже «Укртрансгаз» повинен збалансувати ці обсяги енергоресурсу. Насправді причина відмови НАК у підписанні актів полягає не у відсутності ресурсу газу, а у великих боргах підприємств ТКЕ. Таким чином, НАК «Нафтогаз України» намагається перекласти ці борги на інших суб’єктів  господарювання, зокрема на газорозподільні компанії.  

Довідка:

Постановами КМУ № 758 від 01.10.2015 р. та № 187 від 22.03.2017 р. на НАК «Нафтогаз України» покладено обов’язки постачати природний газ виробникам теплової енергії для потреб населення за цінами, визначеними відповідно до Положень про покладення спеціальних обов'язків (ПСО), на підставі договору постачання природного газу.

Постанова НКРЕКП № 615 від 28 квітня 2017 року зобов’язує НАК «Нафтогаз України» врегульовувати небаланси, які стосуються споживання без номінації, з компаніями виробниками тепла. НАК «Нафтогаз України» та ПрАТ «Укртрансгаз» намагались оскаржити прийняття Постанови НКРЕКП через суд, але Київський апеляційний адміністративний суд відхилив цю апеляцію.

Джерело: