Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

27.12.2018 / 11:37

У міськраді відбулась пряма телефонна лінія з питань безпечного користування газовими приладами

26 грудня у приміщенні Дніпровської міської ради відбулась пряма телефонна лінія проекту «Міська влада на прямому зв’язку», присвячена питанням безпечного використання газових приладів у побуті. На запитання мешканців міста відповідав фахівець зі зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін.
Микита Лучкін доповів, що з початку року аварійна служба відпрацювала понад 19,5 тис. заявок від споживачів газу Микита Лучкін доповів, що з початку року аварійна служба відпрацювала понад 19,5 тис. заявок від споживачів газу ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Фахівець компанії нагадав, що у зв’язку з прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем, виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж та газових приладів стало ринковою послугою. До травня поточного року ця послуга була монопольною та виконувалась Операторами ГРМ за кошти, виділені НКРЕКП у вигляді тарифу на розподіл природного газу.

Таким чином, відтепер власники газифікованого житла отримали можливість самостійно обирати постачальника цієї послуги. Вони можуть укласти договір з технічного обслуговування газових приладів з будь-якою організацією, що має відповідні дозволи та ліцензії Управління Держпраці на проведення таких робіт.

"Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу та запобігання виникненню аварійних ситуацій, - зазначив Микита Лучкін. - Споживачам газу важливо розуміти, що відтепер на підставі чинного законодавства за ними закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування газових мереж та встановленого обладнання".

В ході спілкування з журналістами спеціаліст "Дніпрогазу" закликав споживачів газу до неухильного дотримання правил безпечного користування газовими приладами у побуті та нагадав, що для запобігання отруєнь чадним газом забороняється використання газових плит для обігріву житлових приміщень, а також експлуатація газових колонок та опалювальних котлів за відсутності тяги під час сильного поривчастого вітру, туману, дощу, снігу.

При виникненні запаху газу, слід закрити газові крани, провітрити приміщення, не запалювати вогонь, не вмикати і не вимикати електроосвітлення, електроапаратуру. І найголовніше - негайно викликати аварійно-диспетчерську службу ПАТ «Дніпрогаз» за телефоном 104! Служба "104" працює цілодобово і без вихідних.

Джерело: