Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

18.09.2019 / 16:22

У міськраді відбулась прес-конференція, присвячена основним ризикам при проходженні опалювального сезону

18 вересня у Дніпровській міськраді пройшла прес-конференція, присвячена проблемам, що можуть ускладнити проходження опалювального сезону 2019-2020 років. З представниками ЗМІ спілкувався фахівець зі зв'язків з громадськістю та пресою АТ "Дніпрогаз" Микита Лучкін.
Речник компанії доповів про основні проблеми напередодні опалювального сезону та шляхи їх вирішення Речник компанії доповів про основні проблеми напередодні опалювального сезону та шляхи їх вирішення ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

Він зазначив, що станом на 18 вересня у Дніпрі та Дніпровському районі 44 теплопостачальних підприємства не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку 1,2 тис. побутових споживачів. Згідно чинного законодавства АТ «Дніпрогаз» не має права здійснювати розподіл газу таким споживачам.

Спеціалісти АТ «Дніпрогаз» надіслали окремі листи про ситуацію, що склалася у Дніпрі, до Кабінету Міністрів України, Офісу Президента, РНБО, Дніпропетровської ОДА, Дніпровської міськради та АТ «Укртрансгаз». Керівництво компанії закликає органи місцевого самоврядування та керівників підприємств ТКЕ до початку опалювального сезону вжити всіх можливих заходів для включення в реєстр постачальників природного газу.

У минулому році до Кодексу ГТС були внесені зміни, відповідно до яких постачальник газу має право надавати доручення на відключення теплопостачальних підприємств, а газорозподільна компанія буде змушена обмежити для них розподіл блакитного палива. У зв’язку з цим у відповідних листах до Уряду та Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ми наголошували на необхідності опрацювати постачальником НАК «Нафтогаз України» питання, що стосуються включення виробників теплової енергії до реєстру споживачів постачальника на увесь період опалювального сезону 2019-2020 років та вжиття заходів, з урахуванням добового балансування, щодо своєчасного надання постачальником підтверджених обсягів природного газу для забезпечення потреб підприємств ТКЕ.

З переліком виробників тепла, не включених до реєстру жодного з постачальників природного газу, можна ознайомитись тут.

Під час своєї доповіді Микита Лучкін також повідомив, що існуючі тарифи на розподіл газу з кожним місяцем посилюють кризу в газовій галузі. Тариф на розподіл природного газу, який для АТ «Дніпрогаз» затверджує держрегулятор, є планово збитковим. За результатами 2018 року збитки компанії за надання послуг з розподілу блакитного палива досягли майже 137 млн. грн. У 2019 році  АТ «Дніпрогаз» може отримати збитки в розмірі 194 млн. грн, що майже на 42% більше показників минулого року. Всього впродовж 2017-2019 рр. збитки компанії можуть сягнути  370 млн. грн.

Компанію продовжують залишати кваліфіковані фахівці. Протягом 2019 року звільнилися 124 співробітники. Станом на 1 вересня плинність кадрів склала близько 10%. Середній рівень заробітної плати в АТ "Дніпрогаз" майже на 37% менше, ніж середня зарплата в промисловому секторі Дніпропетровської області. Середня зарплата працівників компанії становить 7280 грн., в той час як середня оплата праці в промисловості регіону - понад 11,6 тис. грн.

Через неконкурентний рівень оплати праці кваліфіковані газовики йдуть в інші компанії енергетичного сектора. На сьогоднішній день на підприємстві відкритими залишаються 544 вакансії, що становить близько 28% від штатної чисельності персоналу. На даному етапі найбільш затребувані слюсарі по ремонту та обслуговуванню газового обладнання ГРП, ШРП, газових колодязів, зварювальники, водії автотранспортних засобів, контролери.

Затверджений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу покриває реальну вартість робіт, товарів і послуг тільки на 69%. Фахівці відзначають, що обсяг капіталовкладень в газові мережі зі значним терміном експлуатації щорічно збільшується на 10-11%. Систематичне отримання збитків ускладнює належне фінансування регламентних робіт з обслуговування державних газопроводів і забезпечення поточної діяльності підприємства. В рамках затвердженого Плану розвитку на поточний рік запланована модернізація одного газорозподільного пункту. Однак на даному етапі в Дніпрі і Дніпровському районі 24 ГРП працюють більше 40 років і потребують реконструкції.

З 2015 року відтік фахівців з галузі через заморожені зарплати перевищив 20 тис. осіб. У 2019 році, до початку опалювального сезону, через нестачу коштів на ремонти і модернізацію в Україні кількість аварійних газорегуляторних пунктів складе 5 тис., а протяжність газопроводів, технічний стан яких оцінюється як незадовільний, досягне 15 тис. км.

Профспілкова організація АТ "Дніпрогаз" неодноразово зверталася до Уряду та НКРЕКП з метою перегляду тарифу на розподіл природного газу і підвищення заробітних плат газовиків до конкурентного рівня. Однак на сьогоднішній день ситуація незмінна, що ставить під загрозу забезпечення безперебійного і безаварійного газопостачання жителів Дніпра в опалювальному сезоні 2019-2020 років через катастрофічний брак кадрів компанії і відсутності необхідного рівня фінансування.

Спікер заходу зазначив, що для виходу з ситуації, що склалася в газовій галузі необхідно:

  1. довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня, який необхідний для безпечної і стабільної роботи газорозподільних мереж;
  2. відокремити оплату тарифу від платежу за газ, щоб забезпечити прозорість і спростити контроль для держрегулятора. Це відокремить монопольні послуги розподілу газу від конкурентного ринку його поставок;
  3. затвердити методологію розрахунку тарифу, засновану на замовленій потужності, яка з одного боку, відповідає нинішньому стану ринку газу, а з іншого, захищає споживачів газу від оплати неіснуючих послуг, як це було при спробі ввести так звану «абонплату» за номінальну потужність;
  4. забезпечити рівні щомісячні нарахування тарифу протягом всього газового року, що дозволить:
  • споживачам газу згладити фінансове навантаження в опалювальний період;
  • Операторам ГРМ отримати прогнозований фінансовий потік, необхідний для забезпечення роботи газорозподільних мереж.

Після спілкування з представниками ЗМІ, в рамках прямої телефонної лінії "Міська влада на зв'язку" Микита Лучкін відповів на питання клієнтів АТ "Дніпрогаз" стосовно порядку встановлення загальнобудинкових та індивідуальних лічильників газу, графіків виконання робіт на системі газопостачання міста та особливостей користування сервісами дистанційної взаємодії з фахівцями газової компанії.

Джерело: