Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

07.11.2018 / 14:58

У медіа-центрі "Мост-Днепр" відбулась прес-конференція з питань технічного обслуговування газових мереж та приладів

6 листопада в прес-центрі «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція, присвячена порядку виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та газових приладів. У прес-конференції взяв участь фахівець зі зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ «Дніпрогаз» Микита Лучкин.
На прес-конференції були обговорені питання щодо встановлення газового обладнання та технічного обслуговування мереж та приладів. На прес-конференції були обговорені питання щодо встановлення газового обладнання та технічного обслуговування мереж та приладів. ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Микита Лучкин повідомив, що з 2019 року в Дніпрі споживачі газу зможуть самостійно вибирати сервісну компанію для обслуговування газових приладів. Раніше дана послуга була монопольної і надавалася газорозподільними компаніями. Але в цьому році у зв'язку зі змінами в законодавстві вона стала ринковою. Тому власники, балансоутримувачі або орендарі житла отримали можливість самостійно вибирати підрядника для виконання технічного обслуговування газових мереж та обладнання.

«Згідно до вимог Кодексу ГРC споживачі газу зобов'язані укласти відповідний договір з будь-якою організацією, що має дозвіл Управління Держпраці у Дніпропетровській області на проведення таких робіт, а витрати на обслуговування внутрішньобудинкових мереж повинні бути включені в плату на утримання будинків», - повідомив Микита Лучкин.

За його словами, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу та запобігання виникненню аварійних ситуацій. Споживачам газу важливо розуміти, що відтепер на підставі чинного законодавства за ними закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування газових мереж та встановленого обладнання.

Фахівець компанії також повідомив, що серед технічних порушень, які виявляють газовики в ході обстеження внутрішньобудинкових систем газопостачання, одним з найбільш поширених і небезпечних є самовільна заміна/встановлення газових приладів.

Нагадуємо, що для встановлення додаткового обладнання, його заміни або переносу обов'язковою умовою є отримання технічних умов в Центрі обслуговування клієнтів ПАТ «Дніпрогаз» (вул. Виконкомівська, 34).

Після отримання технічних умов споживач повинен звернутися в проектну організацію для розробки проектної документації. Розроблений проект узгоджується в ПАТ «Дніпрогаз». На підставі погодженої проектної документації монтажні роботи виконуються працівниками спеціалізованого будівельно-монтажного підприємства, що має дозвіл Управління Держпраці в Дніпропетровській області.

Врізка/підключення і пуск газового обладнання виконуються експлуатаційними службами газової компанії. Прийом в експлуатацію завершеного об'єкта будівництва системи газопостачання здійснює замовник разом з відповідними працівниками ПАТ «Дніпрогаз».