Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

06.07.2020 / 15:36

У «Дніпрогазі» розповіли про порядок виконання технічного обслуговування будинкових газових мереж і зміни в оплаті за доставку газу

6 липня 2020 року у прес-центрі газети "Наше місто" відбулася прес-конференція за участю начальника управління зовнішніх комунікацій АТ "Дніпрогаз" Микити Лучкіна. Представникам ЗМІ спікер заходу повідомив про порядок виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ), зміни тарифу на доставку газу з 1 липня 2020 року, а також проблеми збитковості тарифу на розподіл і нестачу фінансування на необхідні регламентні роботи й модернізацію газорозподільної системи Дніпра.
У "Дніпрогазі" зазначають, що витрати на забезпечення надійної експлуатації газорозподільних мереж покриваються тарифом всього на 76%. У "Дніпрогазі" зазначають, що витрати на забезпечення надійної експлуатації газорозподільних мереж покриваються тарифом всього на 76%. ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

Микита Лучкін нагадав, що технічне обслуговування ВБСГ проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання аварійним ситуаціям і грунтується на планово-попереджувального системі робіт. Іншими словами, технічне обслуговування газових мереж проводиться для безпеки споживачів.

«Дніпрогаз» неодноразово інформував клієнтів про зміни в законодавстві, які відбулися у травні 2018 року. Після скасування наказу Державної холдингової компанії "Укргаз" від 30 липня 1997 року № 35, який регламентував порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, послуга з технічного обслуговування ВБСГ стала ринковою.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем всі споживачі газу повинні скласти з Оператором ГРМ акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. В акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це дає власнику право самостійно розпоряджатися своїми газовими мережами, а також вибирати компанію-підрядника для їх обслуговування і ремонту.

На підставі чинного законодавства за споживачами газу закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування газових мереж та обладнання. У той же час, локалізація аварійних ситуацій, як і раніше, в Дніпрі і Дніпровському районі здійснюється аварійникам АТ «Дніпрогаз». Однак для здійснення ремонту газопроводів їх власник може звернутися в будь-яку організацію, яка має дозвіл державних органів на проведення таких робіт. При цьому споживачі, за наявності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, зможуть чітко розуміти, за яку ділянку мереж вони самостійно несуть відповідальність.

Всього на території ліцензійної діяльності АТ «Дніпрогаз» знаходиться близько 4,9 тис житлових багатоквартирних будинків, з яких акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін складені для 3,4 тис об'єктів. На договірних умовах «Дніпрогаз» обслуговує газові мережі загального користування в 1,6 тис будинках Дніпра.

Спеціаліст «Дніпрогазу» зазначив, що в місті більше 1,5 тисячі ОСББ не підписують з Оператором ГРМ акти розмежування балансової належності та не виявляють активність щодо укладення договорів на ТО ВБСГ. Якщо власником/управителем багатоповерхового будинку не підписаний відповідний договір з сервісною компанією на виконання робіт з ТО, то й говорити про безпечну експлуатацію внутрішньобудинкової системи газопостачання не представляється можливим.

Також в «Дніпрогазі» акцентують увагу мешканців житлових багатоквартирних і приватних будинків необхідність обов'язкового дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами. Якщо в роботі газового обладнання виникають несправності, слід негайно звернутися до фахівців для виконання робіт з технічного обслуговування або ремонту. Однак у зв'язку з виходом цих послуг на вільний ринок з'являється ряд фірм, персонал яких не має відповідних знань і навичок для якісного виконання робіт на газових мережах. Тому «Дніпрогаз» закликає дніпрян при взаємодії з підрядними сервісними компаніями завжди укладати договір, проводити оплату за послуги офіційно і зберігати платіжні квитанції, щоб в разі виникнення технічних проблем відповідальність за неякісно надану послугу ніс не господар домоволодіння, а виконавець робіт згідно з укладеним договором.

Микита Лучкин також повідомив про зміни в оплаті за доставку газу. З 1 липня 2020 року рішенням НКРЕКП відбувся другий етап вирівнювання тарифу на доставку газу для АТ «Дніпрогаз». Так, величина тарифу на доставку блакитного палива змінена на 7% або на 5 копійок і становить 0,71 грн. за 1 куб. м газу на місяць з ПДВ.

У діючому тарифі на розподіл, який для АТ «Дніпрогаз» стверджує НКРЕКП, для забезпечення безаварійного газопостачання передбачено лише 87 грн на місяць на 1 км газопроводів. Тариф не забезпечує повноцінну роботу аварійної служби «104», своєчасне виконання необхідних ремонтних робіт, модернізацію і регулярне комплексне обстеження газових мереж. Витрати на забезпечення надійної експлуатації газорозподільних мереж покриваються тарифом всього на 76%.

В таких умовах для модернізації системи мереж необхідні інвестиції на рівні 200 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки надання послуг, а й зробити систему газопроводів набагато ефективніше і дешевше в обслуговуванні.