Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

03.05.2018 / 09:12

У Дніпрі близько 1870 підприємств не обладнані засобами дистанційної передачі показань лічильників газу

Згідно до вимог Кодексу газорозподільних систем до 27 травня 2018 року комерційні вузли обліку газу юридичних осіб мають бути облаштовані засобами дистанційної передачі даних. Проте на сьогоднішній день засобами зв’язку не оснащені майже 1870 підприємств.
До 27 травня 2018 року всі юрособи мають перейти на дистанційну передачу показань лічильників газу До 27 травня 2018 року всі юрособи мають перейти на дистанційну передачу показань лічильників газу ФОТО: 104.ua

На сьогодні у Дніпрі та Дніпровському районі нараховується близько 1870 підприємств, лічильники яких не готові для дистанційної передачі даних. Це 319 промислових підприємств та понад 1540 об’єктів комунально-побутової сфери. Здебільшого це компанії з невеликими річними обсягами споживання газу (до 10 тис. кубометрів блакитного палива).

«Для облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних підприємці мають отримати у Оператора ГРМ технічне завдання та розробити проектну документацію. Монтажні роботи виконують спеціалізовані будівельно-монтажні підприємства, які мають дозвіл Управління Держпраці у Дніпропетровській області, - розповідає технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Прийняття в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на вузлі обліку здійснюється за участю Оператора ГРМ».

З метою спрощення процедури облаштування лічильників газу засобами дистанційної передачі даних видача типових технічних завдань та погодження робочих проектів здійснюється спеціалістами ПАТ «Дніпрогаз» для споживачів на безоплатній основі.

Вичерпні консультації щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних можна отримати в Центрі обслуговування клієнтів «Дніпрогазу» по вул. Виконкомівській, 34. Технічні вимоги до обладнання та зразки документів можна переглянути на сайті компанії у розділі «Вимоги до дистанційної передачі даних».

Впровадження дистанційної передачі показників лічильників газу пов`язано із переходом внутрішнього ринку природного газу на добове балансування з 1 серпня 2018 року. Слід зазначити, що відповідні вимоги містяться у  п. 4 Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем".

Вимогами Кодексу ГРМ передбачено впровадження юридичними особами дистанційного обліку споживання газу. Строки облаштування підприємств лічильниками та відповідними засобами дистанційної передачі показань варіюються в залежності від обсягів річного споживання.

Джерело: