Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

05.04.2018 / 13:41

У 2017 році ПАТ «Дніпрогаз» отримав збитки у розмірі 39 млн. грн.

Виручка ПАТ «Дніпрогаз», яка формуються за рахунок тарифу на розподіл природного газу, в минулому році становила 367,4 млн. грн. Однак встановлений держрегулятором тариф не покриває економічно обгрунтованих витрат компанії, через що видатки перевищили виручку. Це призвело до отримання збитків у розмірі 39 млн. грн.
Кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж Кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж

Діяльність ПАТ «Дніпрогаз» є збитковою впродовж останніх трьох років. Затверджений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг.

Наприклад, діючим тарифом передбачено, що «Дніпрогаз» закупатиме газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 6073 грн. за тисячу кубометрів. Але середня ціна блакитного палива в минулому році становила 7614 грн. за тисячу кубометрів.

У діючому тарифі ПАТ «Дніпрогаз» на закупівлю газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 114,7 млн. грн. У зв’язку з ростом ціни на газ фактичні витрати на технологічні потреби складають 152,3 млн. грн або 39% від усієї тарифної виручки, що стало головною причиною отримання збитків.

У минулому році суттєво зросли ціни на товари та витратні матеріали, які «Дніпрогаз» використовує для надання послуг споживачам газу. Так, більш ніж на 20% зросла вартість пального, яке необхідне для роботи аварійно-диспетчерської служби. Але регулятор при формуванні тарифів не враховує інфляційну складову, подорожчання матеріалів і збільшення витрат на енергоресурси.

Середньомісячна заробітна плата співробітників підприємства становить 7198 грн. Водночас, середній рівень оплати праці у нафтогазовій галузі для спеціалістів з досвідом обслуговування газопроводів та їх обладнання складає 8493 грн. на місяць. Через це компанія втрачає кадри. Протягом 2017 року звільнилось 167 осіб.

«Дніпрогаз» неодноразово звертався до НКРЕКП з розрахунками економічно обгрунтованих витрат. У 2017 році компанія двічі проводила процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

7 березня 2018 року у ПАТ «Дніпрогаз» відбулось чергове публічне обговорення проекту структури тарифу на послуги розподілу природного газу у 2018 році. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.

Джерело: