Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

04.10.2018 / 14:28

Профспілки вимагають справедливого тарифу через низькі зарплати

2 жовтня 2018 року профспілкова організація працівників газорозподільних підприємств України провела мітинг перед будівлею НКРЕКП. В ньому взяли участь близько 500 працівників 30 газорозподільних підприємств з понад 20 областей України.
Газовики Дніпропетровщини вимагають переглянути тариф на розподіл природного газу Газовики Дніпропетровщини вимагають переглянути тариф на розподіл природного газу ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Мета проведення заходу – звернути увагу НКРЕКП на величину тарифу на розподіл газу. Зараз тарифні надходження не можуть забезпечити оплату праці співробітників компаній на рівні середньої зарплати по промисловості.

Як повідомив голова профспілки працівників газорозподільних підприємств Сергій Копанічук, середня заробітна плата по галузі складає близько 5200 грн. на місяць. В той же час середня зарплата на промислових підприємствах вже перевищує 9000 грн. В результаті, за останні три роки з галузі пішли 20 тис. працівників.

«Працівники газорозподільних підприємств щодня виконують свою роботу. Це доставка газу до домівки споживача. В окремих облгазах середня зарплата не дотягує навіть до 5000 грн., і тисячі співробітників досі отримують мінімальну зарплату, - зазначив Сергій Копанічук. – В той же час, як премія для сорока співробітників НАК «Нафтогаз України» склала 1,2 млрд. грн.»

У профспілці підкреслили, що не вимагають підвищення вартості газу, а тільки встановлення справедливого тарифу за його розподіл. На сьогодні в середньому по Україні він складає 51 коп. за кубічний метр газу.

В НКРЕКП пояснюють зволікання тим, що відповідна постанова регулятора досі не опублікована у друкованому виданні Уряду.

«Як тільки Тимчасова методика розрахунку тарифів на розподіл газу набуде чинності, наступного дня ми готові виносити і розглядати питання тарифів. Прогнозні розрахунки ми вже зробили, - зазначила під час мітингу голова НКРЕКП Оксана Кривенко. - Іншим сферам, дійсно, ми підняли зарплати. Наступний крок – збільшення заробітних плат газовикам».

Тарифи на розподіл газу в Україні не переглядалися майже три роки. За цей період лише мінімальна зарплата в Україні зростала двічі. Представники профспілок заявили, що у разі невиконання їх вимог аналогічні акції будуть проводитись біля стін Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів.