Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

06.09.2019 / 12:10

На житловому масиві Тополя-1 триває модернізація газорозподільних мереж

На початку серпня 2019 року на житловому масиві Тополя-1 було розпочато реконструкцію розподільних газових мереж. Виконання даних робіт дозволить забезпечити безперебійний та безаварійний розподіл природного газу для мешканців нашого міста.
Модернізація газових мереж Модернізація газових мереж ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

В рамках затвердженого державним регулятором Плану розвитку (інвестиційної програми) АТ «Дніпрогаз» на 2019 рік спеціалісти відділу капітального будівництва виконують роботи з реконструкції газорозподільних мереж Дніпра та Дніпровського району. Так, на початку серпня поточного року було розпочато масштабні роботи з реконструкції газових мереж на житловому масиві Тополя-1 біля будинків №№ 17, 18, 20. Всього планується замінити близько 3,2 км застарілого сталевого підземного газопроводу низького тиску на новий поліетиленовий поблизу будинків № 4, 8, 10-16, 20, 23-25. Також біля житлового будинку № 16 буде виконано модернізацію газорозподільного пункту із застосуванням італійського обладнання Norval. Окрім цього, у зазначеному районі фахівці компанії виконають заміну застарілих вимикаючих пристроїв на газопроводах-вводах. Наразі завершено перший етап робіт, ведуться роботи з благоустрою території. Зазначимо, що загальна вартість реконструкції газових мереж на житловому масиві Тополя-1 складає 9 млн. грн.

«Модернізація системи газопостачання здійснюється з метою підвищення безпеки та надійності газопостачання наших клієнтів, - коментує технічний директор АТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Застосування поліетиленових газопроводів дозволяє суттєво збільшити термін експлуатації мереж, виключити витрати на антикорозійний захист та відновлення ізоляційного покриття, а використання регуляторів імпортного виробництва дає змогу підвищити надійність та зменшити витрати на їх експлуатацію. До того ж гарантійний термін експлуатації поліетиленових газогонів складає 40-50 років».

Загальний обсяг фінансування робіт на системі газопостачання міста на 2019 рік, схвалений НКРЕКП, складає 46,2 млн. грн. Понад 71% коштів буде витрачено на встановлення індивідуальних лічильників газу. Решта фінансування, а це 13,2 млн. грн., буде направлена на виконання капітальних ремонтів розподільних газопроводів та газорозподільних пунктів. Як зазначено вище, в рамках схваленого Плану розвитку буде модернізовано один газорозподільній пункт. Проте на даному етапі в Дніпрі та Дніпровському районі 24 ГРП працюють більше 40 років та потребують реконструкції.

Нагадаємо, що тарифна виручка «Дніпрогазу» формується за рахунок тарифу на розподіл природного газу, затвердженого регулятором. Зараз компанія продовжує отримувати за розподіл кубометра газу до споживача лише 56 коп. Саме за ці кошти здійснюється модернізація та обслуговування мереж, функціонування аварійно-диспетчерської служби «104», організація роботи центрів обслуговування клієнтів, встановлення, заміна та повірка лічильників. Проте тарифи на розподіл газу для Операторів ГРМ не переглядаються НКРЕКП вже майже 4 роки та залишаються на рівні 2016 року, що суттєво унеможливлює збільшення фінансування на роботи з модернізації газорозподільної системи.

Фотозвіт з місця проведення робіт можна подивитися тут.