Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

21.01.2020 / 15:36

Мешканці Дніпра сплачуватимуть за доставку газу окремо

Згідно рішення НКРЕКП з січня 2020 року споживачі газу будуть по-новому оплачувати за доставку газу. Тепер доставка газу вилучена із рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Про це 21 січня під час прес-конференції у медіа-центрі «Наше місто» повідомив начальник відділу інспектування АТ «Дніпрогаз» Павло Іотов.
Начальник відділу інспектування Павло Іотов Начальник відділу інспектування Павло Іотов ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

У Дніпрі та Дніпровському районі споживачі отримають два рахунки: за газ від постачальника та за його доставку від АТ «Дніпрогаз». Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і буде виставлятись окремою квитанцією. Таким чином споживачі газу зможуть побачити, кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки блакитного палива зазначалась в загальному рахунку окремим рядком.

Відповідно до умов Типового договору розподілу вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати на підставі рахунку АТ «Дніпрогаз» до 20 числа місяця, в якому надаються послуги.

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу для кожного окремого споживача за минулий газовий рік: з початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об’єм спожитого газу розділяється на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу.

Наприклад: за минулий газовий рік (з 1 жовтня 2018 р. по 30 вересня 2019 р.) споживачем використано 500 куб. м газу. Місячна вартість доставки газу для дніпрян у першому півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином:

500 куб. / 12 міс. х 0,66 грн. = 27,5 грн. на місяць з ПДВ, де 0,66 грн. – вартість доставки 1 кубометру газу на місяць з ПДВ для АТ «Дніпрогаз». 

«Чимала частина дніпрян використовує природний газ для опалення житла. Тому фінансове навантаження на сімейний бюджет в зимовий період суттєво зростає. Тепер взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за його доставку не зростає, як це було раніше», - зазначив Павло Іотов.

Якщо клієнт АТ «Дніпрогаз» заощадив енергоресурс та зменшив обсяги споживання, вже в наступному газовому році зменшиться кількість кубометрів палива, що підлягає до сплати. Якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже й у послугах з його доставки та обслуговування мереж, споживач має право звернутись до АТ «Дніпрогаз» для від’єднання від системи газопостачання.

Нагадуємо, що 24 грудня 2019 року Постановою № 3017 НКРЕКП вперше за чотири роки затвердила нові тарифи на розподіл газу для АТ «Дніпрогаз». В період з 1 січня 2020 року по 30 червня 2020 року включно тариф на послуги розподілу становить 0,66 грн. за 1 куб. м на місяць з ПДВ, а з 1 липня 2020 року складе 0,77 грн. за 1 куб. м на місяць з ПДВ.