Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

23.08.2017 / 09:38

Фахівці ПАТ «Дніпрогаз» виявили у споживачів біля 1,5 тис. фактів  порушень правил безпеки

З початку року виробничо-експлуатаційні служби ПАТ «Дніпрогаз» провели планово-технічне обслуговування внутрішньобудинкових газопроводів та газових приладів у 52 тис. домоволодіннях Дніпра та Дніпровського району. Під час ПТО фахівці зафіксували приблизно 1,5 тис. порушень Правил безпеки систем газопостачання. З них через несправності у роботі димових та вентиляційних каналів станом на 1 червня від газопостачання відключено понад 300 помешкань та майже 100 побутових газових приладів.
Як перевіряти тягу Як перевіряти тягу ФОТО: 104.ua

Фахівці ПАТ «Дніпрогаз» регулярно перевіряють стан газового обладнання у споживачів. Під час планово-технічного обслуговування (ПТО) вони обстежують внутрішньобудинкові газопроводи, газові прилади та ліквідують виявлені витоки блакитного палива. Найчастіше працівники компанії виявляють у споживачів типові порушення, пов’язані з недостатньою або відсутньою вентиляцією у приміщенні, використанням невідповідних технічним вимогам газових приладів, самовільною заміною чи ремонтом обладнання без проектно-технічної документації.

«Значну загрозу здоров’ю та життю мешканців газифікованих квартир і будинків створюють наявні порушення у роботі димових та вентиляційних каналів, - пояснює технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Виявляючи подібні порушень, які можуть стати причиною виникнення аварійної ситуації, працівники газової компанії відповідно до Правил безпеки систем газопостачання зобов’язані припинити подачу газу до моменту усунення недоліків».

Утримання димових та вентиляційних каналів у робочому стані та вчасне виконання їх ремонту та прочистки особливо важливе для споживачів, які користуються газовими котлами та водонагрівачами з відводом продуктів згоряння в димохід. Законодавчо встановлено, що періодичну перевірку та прочистку ДВК можуть виконувати спеціалізовані організації, що мають відповідний дозвіл Державної служби України з питань праці. Надання цих послуг платне, вартість визначається організацією-виконавцем, а результати перевірки ДВК оформляються відповідним актом.

Окрім того, під час експлуатації газових приладів споживачам слід дотримуватися простих правил безпеки: провітрювати приміщення, обов’язково перевіряти тягу, слідкувати за справністю обладнання, не затуляти отвори димоходів. Саме від цього залежить безпека самих споживачів газу та їх близьких.

Джерело: