Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

29.12.2018 / 10:26

«Дніпрогаз» нагадує про правила безпечної експлуатації газових приладів під час новорічних свят

В осінньо-зимовий період ймовірність отруєння чадним газом при користуванні опалювальними газовими приладами суттєво зростає. Різкі зміни кліматичних умов можуть стати причиною нестабільної роботи газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід.
Щасливих новорічних свят! Щасливих новорічних свят! ФОТО: ПАТ "Дніпрогаз"

Використання побутових газових приладів при різких перепадах барометричного тиску, зниженні температури зовнішнього повітря, сильних поривах вітру і рясних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових каналах, в тому числі і при роботі опалювальних газових приладів в нічний час. Не допускається використання морально застарілих, несправних опалювальних та водогрійних газових приладів, які не мають автоматики безпеки, газопальникових пристроїв, так як це призводить не тільки до завищення обсягів газоспоживання, а й до зниження рівня безпеки.

«Опалення житлових приміщень побутовими газовими плитами супроводжується утворенням смертельно небезпечного для організму людини чадного газу (окису вуглецю), наявність якого в приміщенні неможливо визначити через відсутність кольору і запаху. Саме тому використовувати газові прилади не за призначенням категорично заборонено», - коментує технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний.

При сильних морозах і снігопадах власникам газифікованих житлових будинків і квартир рекомендується позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів (ДВК), очищати їх від снігу та льоду, а чергову (планову) перевірку і очистку каналів фахівцями (з оформленням акту придатності ДВК до експлуатації) забезпечувати в терміни, визначені Правилами безпеки систем газопостачання. Експлуатація димових каналів, оснащених шибером (заслінкою), при користуванні побутовими газовими приладами не допускається.

Статистика нещасних випадків при використанні природного газу в побуті свідчить, що причинами аварій в більшості випадків є самовільне втручання в систему газопостачання (в т. ч. заміна газових приладів) і недотримання правил безпеки. З початку року у Дніпрі та Дніпровському районі зафіксовано 4 аварії, пов'язані з використанням газу в побуті, в яких постраждали 9 осіб.

ПАТ «Дніпрогаз» звертається до всіх споживачів газу та нагадує: природний газ – це не тільки товар першої необхідності, але і джерело підвищеної небезпеки. Тому в ситуації, коли мова йде про безпеку людей, компроміси неприпустимі. Ми закликаємо всіх споживачів до співпраці, при наявності технічних порушень рекомендуємо їх усунути, не піддаючи ризику не лише власне здоров'я і життя, але і безпеку своїх сусідів. 

Щасливих новорічних свят!

Джерело: