Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

11.07.2018 / 08:29

«Дніпрогаз» звернувся до керівників органів місцевого самоврядування через критичну ситуацію із забезпеченням газом підприємств ТКЕ

ПАТ «Дніпрогаз» надіслало листи Голові Дніпропетровської ОДА, Голові Дніпропетровської облради та міському голові із проханням долучитись до проблеми, що склалась із забезпеченням газом підприємств комунальної теплової енергетики (ТКЕ).
Газотранспортна система Газотранспортна система

Кризу спричинили дії НАК «Нафтогаз України». Впродовж опалювальних періодів 2016-2018 років державна компанія ухиляється від постачання газу підприємствам ТКЕ. Фактично відбувається саботаж доручення Кабінету Міністрів, який поклав на «Нафтогаз» спеціальні обов’язки – постачання газу для ТКЕ по соціальній ціні за рахунок ресурсу газу, добутого в Україні. Небезпека в тому, що саме із соціальної ціни на такий газ (5930 грн. за 1 тисячу кубометрів) сформовані тарифи на тепло та гарячу воду для населення.

«Протягом зазначених осінньо-зимових сезонів «Нафтогаз України» не підписує з підприємствами ТКЕ Дніпра акти приймання-передачі на фактично спожитий ними газ. Без складання таких актів газ не враховується як поставлений «Нафтогазом», отже «Укртрансгаз» повинен збалансувати ці обсяги енергоресурсу. Насправді причина відмови НАК у підписанні актів полягає не у відсутності ресурсу газу, а у великих боргах підприємств ТКЕ. Таким чином, НАК «Нафтогаз України» намагається перекласти ці борги на інших суб’єктів  господарювання, зокрема на газорозподільні компанії», - зазначив комерційний директор «Дніпрогазу» Ігор Маньковський. 

Згідно до умов укладених договорів ПАТ «Дніпрогаз» надає послуги з розподілу природного газу підприємствам ТКЕ Дніпра. Обсяги спожитого підприємствами природного газу «Укртрансгаз» включає як негативний місячний небаланс «Дніпрогазу».

Врегулювання «небалансів» має принести групі «Нафтогаз» вдвічі вищий дохід, ніж поставки газу за затвердженою Урядом моделлю. «Укртрансгаз» вже виставляє рахунки за балансування, де вартість газу сягає 13000 грн. за 1 тисячу кубометрів, що в 2,2 рази вище за соціальну ціну енергоресурсу.

Газорозподільні компанії разом із підприємствами ТКЕ знаходяться в одному човні і не мають джерел для покриття штучно створених боргів, адже такі видатки не передбачені ані тарифами на розподіл природного газу газорозподільних компаній, ані тарифами на тепло та гарячу воду тепловиків. НАК «Нафтогаз України» вже погрожує консервацією частини своїх газорозподільних систем, наслідком чого стане відключення від газопостачання 129 населених пунктів в 16 областях. У такій ситуації неминучими стануть судові процеси, банкрутство комунальних теплових підприємств і як наслідок втрата робочих місць та відсутність теплопостачання у будинках.

ПАТ «Дніпрогаз» у відповідних листах закликав керівників органів місцевого самоврядування створити робочі групи із залученням фахівців для пошуку варіантів фінансування ТКЕ до настання опалювального періоду 2018-2019 рр. та ініціювати розслідування схеми, за якою штучно завищується вартість газу для комунальних підприємств. Якщо міри щодо вирішення даної проблеми не будуть прийняті, сотні міст і населених пунктів України цієї зими можуть залишитись без централізованого опалення.

Джерело: