Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

12.10.2020 / 15:19

Дніпряни заборгували за доставку газу 14 млн гривень

Напередодні опалювального сезону питання розрахунків за послуги з розподілу газу набувають особливої актуальності, адже від своєчасного отримання Оператором ГРМ коштів за доставку палива споживачам залежить безперебійне та надійне газопостачання. Яка ситуація з оплатою за доставку енергоресурсу склалася у Дніпрі і Дніпровському районі, 12 жовтня повідомив начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін в ході брифінгу у прес-центрі газети «Наше місто».
У 245 тисяч жителів Дніпра оплата за послуги з розподілу газу за рік не перевищує 80 гривень, - доповідають у "Дніпрогазі". У 245 тисяч жителів Дніпра оплата за послуги з розподілу газу за рік не перевищує 80 гривень, - доповідають у "Дніпрогазі". ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

Представник «Дніпрогазу» нагадав, що з 1 січня 2020 року послуги доставки виключені з загальної платіжки за газ. Так як продаж газу і його транспортування здійснюють різні компанії, то і квитанції за газ і його доставку оплачуються окремо. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку - газорозподільна компанія. У Дніпрі та Дніпровському районі це АТ «Дніпрогаз».

Він зазначив, що оплата послуги визначається тарифом, який стверджує НКРЕКП. З 1 липня 2020 року рішенням держрегулятора тариф на доставку газу для АТ «Дніпрогаз» становить 71 копійку за 1 кубометр газу на місяць. Вартість послуг по доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів фактичного споживання протягом минулого «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Таким чином, отримуємо вартість доставки газу в місяць.

Микита Лучкін акцентував увагу, що за послуги з доставки газу необхідно платити в поточному місяці до 20 числа. У 245 тисяч жителів Дніпра, які користуються газовими колонками і плитами або виключно плитами, оплата за послуги з розподілу в рік не перевищує 80 гривень. Інакше кажучи, щомісячний платіж для такої категорії споживачів становить в середньому 7 гривень, що менше комісії банку. Тому газовики радять платити за кілька місяців чи півроку відразу, щоб заощадити сімейний бюджет.

Станом на 1 жовтня 14% клієнтів «Дніпрогазу» протягом 2020 року жодного разу не платили за розподіл газу. Поточна заборгованість дніпрян за надані послуги становить понад 14 млн грн. Боржники вже отримують від «Дніпрогазу» досудові попередження, адже наявна заборгованість за доставку газу згідно з чинним законодавством після завершення карантину може стати причиною відключення від системи газопостачання. До того ж, згідно з Кодексом ГРМ навіть після обмеження послуг з розподілу газу поточні нарахування будуть здійснюватися, а борг може бути примусово стягнуто в судовому порядку, що призведе до додаткових фінансових витрат. Споживачеві газу, крім суми заборгованості, доведеться сплатити також судовий збір. Таким чином, сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід оплатити послугу з доставки газу.

Сплачуючи за доставку газу, споживачі інвестують у свій комфорт. Оплата за послуги Оператору ГРМ - це не «гроші за труби», як багато хто помилково вважає, а життєво необхідний обсяг фінансування, який направляється на повноцінну роботу аварійно-диспетчерської служби «104», утримання газорозподільних мереж і споруд на них, модернізацію, капітальні та поточні ремонти, підтримання належного тиску в газорозподільній системі. Все це робиться для того, щоб газ був доставлений кожному клієнту. У Дніпрі фахівцями АТ «Дніпрогаз» обслуговується 5,5 тис км розподільних газопроводів, по яких газ доставляється для 400 тис клієнтів.

Спікер «Дніпрогазу також повідомив, що серед боржників за доставку газу чимало отримувачів субсидій. У зв'язку з цим фахівці компанії щомісяця направляють до управління соціального захисту населення списки клієнтів, які заборгували за надані послуги понад три місяці. У разі несплати боргу за доставку газу житлова субсидія на прийдешній опалювальний період призначатися не буде.

На завершення брифінгу Микита Лучкін нагадав, що для передачі показань лічильників, перевірки особового рахунку, здійснення оплати за послуги розподілу природного газу жителі Дніпра і Дніпровського району можуть вибрати для себе найбільш зручний варіант із запропонованого переліку сервісів: скористатися «особистим кабінетом» на сайті 104. ua, мобільними додатками 104 Mobile (для Android) і 104 Mobile Light (для iOS), а також чат-ботами 7104ua в Viber і Telegram.

АТ «Дніпрогаз» сподівається на свідомість і відповідальність споживачів в питанні розрахунків за доставку газу і підкреслює, що своєчасна оплата за послуги з розподілу - запорука безпечного газопостачання в сезон низьких температур. В умовах карантину газовики радять своїм клієнтам не накопичувати борги і здійснювати оплату через сервіси дистанційної взаємодії, щоб мінімізувати ризики поширення коронавирусной інфекції.