Контакт-центр (056) 78-78-104
 
Контакт-центр (056) 78-78-104

Новини

01.07.2020 / 16:39

Своєчасне технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж і приладів - запорука Вашої безпеки!

30 червня 2020 року в ефірі програми «Тема дня» на телеканалі «Суспільне ТБ Дніпро» відбулося обговорення питань, пов'язаних з безпечною експлуатацією внутрішньобудинкових систем газопостачання та порядком укладання договорів на виконання таких робіт.
Будинкові газові мережі Будинкові газові мережі ФОТО: АТ "Дніпрогаз"

В ході бесіди начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін нагадав, що технічне обслуговування ВБСГ проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання аварійним ситуаціям і грунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Іншими словами, технічне обслуговування газових мереж проводиться для безпеки споживачів.

Фахівці «Дніпрогазу» неодноразово інформували клієнтів про зміни в законодавстві, які відбулися в 2018 році. На підставі Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10 травня 2018 року № 250 втратив чинність наказ Державної холдингової компанії "Укргаз" від 30 липня 1997 року № 35, який регламентував порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків.

З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем послуга з технічного обслуговування ВБСГ стала ринковою.

Відповідно до Кодексу газорозподільних мереж всі споживачі газу повинні скласти з Оператором ГРМ акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. В акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це дає власнику право самостійно розпоряджатися своїми газовими мережами, а також вибирати компанію-підрядника для їх обслуговування і ремонту.

Микита Лучкін зазначив, що на підставі чинного законодавства за споживачами газу закріплена відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування газових мереж та встановленого обладнання. У той же час, локалізація аварійних ситуацій, як і раніше, в Дніпрі і Дніпровському районі здійснюється фахівцями «Дніпрогазу». Однак для здійснення ремонту газопроводів їх власник (споживач) може звернутися в будь-яку організацію, що має дозвіл державних органів на проведення таких робіт. При цьому споживачі, при наявності акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, зможуть чітко розуміти, за яку ділянку мереж вони самостійно несуть відповідальність.

Всього на території ліцензійної діяльності АТ «Дніпрогаз» знаходиться близько 4,9 тис житлових багатоквартирних будинків. Станом на 30.06.2020 року акти розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін підписані для 3,4 тис об'єктів. Всього на договірних умовах «Дніпрогаз» обслуговує газові мережі загального користування в 1,6 тис будинках м. Дніпра.

Аналізуючи показники роботи АДС за 6 місяців 2019 і 2020 років, можна зробити висновок, що саме завдяки роботі щодо підписання актів розмежування та укладення договорів на ТО ВБСГ, а також виконання комплексу заходів в рамках укладених договорів, кількість аварійних заявок від жителів міста знизилась на 13%.

За 6 місяців 2019 року на пульт «104» надійшло 10,4 тис звернень від жителів міста, а за підсумком першого півріччя 2020 роки кількість оброблених звернень склала близько 9 тисяч.

Микита Лучкін також зазначив, що в Дніпрі понад 1,5 тисячі ОСББ не підписали з Оператором ГРМ акти розмежування балансової належності та не виявляють активність в частині укладення договорів на ТО ВБСГ. Якщо власником/управителем багатоповерхового будинку не підписаний відповідний договір з сервісною компанією на виконання робіт з ТО, то й говорити про безпечну експлуатацію внутрішньобудинкової системи газопостачання і газових приладів не представляється можливим.

На завершення спікер компанії акцентував увагу мешканців житлових багатоквартирних і приватних будинків на необхідність обов'язкового дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами.

Якщо є нарікання в роботі газового обладнання, слід звернутися до фахівців для виконання робіт з технічного обслуговування або ремонту. Однак потрібно враховувати, що в зв'язку з виходом даної послуги на вільний ринок з'явився ряд фірм, персонал яких не має відповідних знань і навичок для якісного виконання робіт на газових мережах. Тому «Дніпрогаз» закликає клієнтів при взаємодії з підрядними сервісними компаніями завжди укладати договір, проводити оплату на послуги офіційно, зберігати квитанції про оплату, щоб в разі виникнення технічних проблем відповідальність за неякісно надану послугу ніс виконавець робіт за договором, а не власник домоволодіння.